Smuda jednak czyni cuda! Wisła wygrywa, Legia razi nieskutecznoćią

Ponad 32 tysiące ludzi i fantastyczna atmosfera na trybunach w Krakowie już od pierwszych sekund pozwoliły nam poczuć się jak na największych stadionach europejskich. Zapowiadało się wielkie piłkarskie święto. I było. Mnóstwo sytuacji podbramkowych, szybkie tempo gry i ostatecznie wygrana Wisły 1:0, po wzorowym wykończeniu akcji Wisły przez Pawła Brożka. Legia imponowała przede wszystkim… nieskutecznością.

***

Wisła Kraków – Legia Warszawa 1:0 (0:0)
1:0 - Brożek

Wisła: Miśkiewicz – Burliga, Głowacki, Chavez, Bunoza – Stjepanović, Chrapek (59′ Guerrier), Sarki (59′ Małecki), Garguła, Boguski – Brożek (89′ Stolarski)

Legia: Skaba – Brzyski, Junior, Rzeźniczak, Broź – Jodłowiec, Furman (86′ Pinto), Żyro (86′ Wawrzyniak), Łukasik, Ojamaa (46′ Kucharczyk) – Dwaliszwi

Żółte kartki: Burliga – Żyro, Broź
Sędzia: Szymon Marciniak
Widzów: 32 458

***

DELICJA . Rozegranie rzutu rożnego przez Legię w 33 minucie meczu. Wysoko bite dośrodkowanie Dominika Furmana i FAN-TAS-TYCZ-NE uderzenie Tomasza Brzyskiego nożycami, sprzed pola karnego. Do tego bardzo dobra interewencja bramkarza Wisły – Michała Miśkiewicza. Ręce same składały się do oklasków. Co prawda tylko przez chwilę, ale poczuliśmy się jak na Camp Nou.

ZAKALEC . Skuteczność, a właściwie jej brak, u gruzińskiego napastnika Wladimira Dwaliszwiliego. Gdyby wykorzystał choćby połowę sytuacji, które miał to Legia nie tylko w Krakowie by nie przegrała, ale i pewnie zdobyła 3 punkty.

SMACZEK . Jan Urban nigdy nie wygrał z drużyną prowadzoną przez Franiczka Smudę. I tak na razie pozostanie. Przynajmniej przez pół roku.

NASZA WRÓŻBA . Wisła jest rozpędzona i mknie w górę tabeli. Wreszcie można powiedzieć, że… Legia ma rywala do walki o tytuł. Robi się naprawdę ciekawie! A oba zespoły spotkają się w tym sezonie jeszcze dwa razy – bo chyba nikt nie ma wątpliwości, ze grupa mistrzowska to właściwe i jedyne miejsce dla obu tych drużyn?