Poranna kawa. Polskie przepisy niezgodne z UEFA!

poranna-kawa Borussia bliska sprowadzenia następcy Lewandowskiego, jubileusz Rafała Wolskiego w barwach Fiorentiny, Lampard następcą Beckhama, polskie przepisy niezgodne z UEFA. Zapraszamy na poranną kawę z FootBarem!

HDP-RGOL-640x120 POLSKA

Nie milkną echa piątkowego meczu Podbeskidzia Bielsko-Biała z Lechem Poznań i bramki zdobytej w 96. minucie, czyli trzy minuty po upływie doliczonego czasu gry. Tymczasem Zbigniew Boniek mówił o zaleceniach, zgodnie z którymi mecz należy kończyć niezwłocznie po upływie czasu doliczonego. Głos w tej sprawie zabrał ekspert od spraw sędziowskich, Sławomir Stempniewski . „Sędzia musi zawsze skompensować stracony czas, czyli uwzględnić np. zmiany, kontuzje, bądź inne zachowania, które możemy określić jako kradzież czasu. To ostatnie robił właśnie Sloboda, który celowo co chwilę zmieniał zdanie”. Dodał również, że polskie przepisy nie są zgodne z przepisami UEFA. „Nasze regulacje stoją trochę w sprzecznoś ci z tym, co nakazuje UEFA. Arbiter musiałby w zasadzie zrezygnować z kontynuowania gry i zakończyć mecz po trzech minutach, ale w Poznaniu zachował się tak jak nakazuje zdrowy rozsądek. Te sprawy należałoby doprecyzować, żeby uniknąć sprzeczności.” TUTAJ czytaj o tym, że mimo zwycięstwa w kontrowersyjnym spotkaniu, przyszłość Mariusza Rumaka wisi na włosku!

***

Przed nami ostatnie spotkanie 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Cracovia na własnym boisku podejmie Jagiellonię Białystok. Trudno w tym meczu wskazać zdecydowanego faworyta, jednak na pewno emocji nie zabraknie. Obie drużyny chcą po 30. kolejkach plasować się w pierwszej ósemce, a w chwili obecnej balansują się na krawędzi grupy mistrzowskiej i spadkowej.

***

EUROPA

Rafał Wolski zagrał w pierwszym składzie Fiorentiny w wygranym 3:1 meczu z Chievo Werona. Dla Polaka był to dziesiąty mecz w barwach Violi, w którym grał do 74. minuty. Cały mecz na ławce w Chievo spędził Tomasz Kupisz. TUTAJ czytaj o tym, jak trener Montella chwali Wolskiego!

***

Powoli wyjaśnia się kwestia następcy Roberta Lewandowskiego w Borussii Dortmund. Już od kilku miesięcy w gronie kandydatów wymienia się Adriana Ramosa z Herthy Berlin. Do niedawna były to tylko medialne spekulacje, jednak teraz odniósł się do nich manager zawodnika. „Istnieje duża możliwość, że Adrian przejdzie do Borussii”. Nie chciał natomiast potwierdzić transakcji wprost. „Lepiej, gdy oficjalne potwierdzenie nadejdzie z klubów” – powiedział na łamach kolumbijskiej agencji Colprensa.