poranna-kawa

Dzisiaj oczy całej piłkarskiej Europy skierowane będą na Stamford Bridge i Signal Iduna Park. Co poza tym? Mierzejewski strzela w Turcji, Metzelder zostanie trenerem, a Manchester City i Real Madryt szykują ciekawe transfery. Zapraszamy na poranną kawę.

HDP-RGOL-640x120

POLSKA

Coraz lepiej prezentuje się Legia pod wodzą Henninga Berga. „Wojskowi” w tym roku strzelili najwięcej, a stracili najmniej goli, zdobyli najwięcej punktów. Niepokoi tylko ta „Rado-zależność”. Bez Serba Legia traci połowę swojej wartości.

***

W ostatnim meczu 29. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Ruch Chorzów przerwał serię trzech porażek z rzędu i pewnie pokonał kielecką Koroną, czym zapewnił sobie awans na trzecią pozycję w tabeli.

***

PZPN ogłosił listę arbitrów, która poprowadzi półfinałowe mecze Pucharu Polski. W rozgrywanym dzisiaj o 18:30 spotkaniu Zagłębia Lubin z Arką Gdynia sędzią będzie Bartosz Frankowski z Torunia, z kolei w meczu Jagiellonii Białystok z Zawiszą Bydgoszcz na rozjemcę został wyznaczony Paweł Gil.

***

EUROPA

Już dzisiaj wieczorem poznamy pierwszych półfinalistów Ligi Mistrzów.  Real i PSG muszą jedynie utrzymać bezpieczną przewagę uzyskaną na własnych terenie, by cieszyć się z awansu. Przed meczem z „Królewskimi” nastroje studzi Lewandowski, który w w przedmeczowych wywiadach mówi, że nie ma co oczekiwać od niego czterech bramek, a Real jest drużyną będącą w szczytowej formie.

***

Adrian Mierzejewskich strzelił bramkę w spotkaniu z Genclerbirligi Ankara. Polak pewnie wykorzystał rzut karny, czym w 25. minucie otworzył wynik meczu. Ostatecznie jego zespół wygrał 3:0. Mecz był rozgrywany przy pustych trybunach.

***

Wczoraj zakończyła się 33. kolejka Premier League. Tottenham, mimo że przegrywał 0:1, rozbił ostatecznie 5:1 walczący o utrzymanie Sunderland. „Koguty” do zwycięstwa poprowadzili świetnie dysponowani Eriksen i togijski „El Comandante” Adebayor.

***

Juventus postawił kolejny krok do mistrzostwa, wygrywając 2:0 z Livorno po dwóch trafieniach Llorente. Warta odnotowanie jest zwyżkowa forma Milanu, który wygrał trzeci mecz z rzędu, tym razem zdobywając komplet punktów w potyczce z Genoą.