Poranna kawa. Kolejna gwiazda może opuścić Mundial

coffeandnews111 Poważny uraz gwiazdora City, piłkarz Chelsea rozważa przenosiny do PSG, Pogoń zmaga się z problemami kadrowymi, Drogba może trafić do Włoch a strzelec Atletico ponownie kontuzjowany . Zapraszamy na Poranną Kawę.

HDP-RGOL-640x120

POLSKA

Runda zasadnicza T-Mobile Ekstraklasy za nami. Legendarny bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski w rozmowie ze „Sportem” negatywnie odniósł się do pomysłu podziału punktów. – Krytykowałem tę zasadę od samego początku i zdanie nie zmienię – to jest sprzeczne z fair play. Poza tym do końca sezonu połowa drużyn zagra u siebie jeszcze cztery mecze, a druga już tylko trzy – stwierdził Tomaszewski. ( TUTAJ czytaj o bramkarzu, który ostro krytykuje naszą Ekstraklasę).

***

Tymczasem zbawienna może okazać się dwutygodniowa przerwa od rozgrywek w naszej lidze dla niektórych zawodników Pogoni Szczecin. W ostatnim meczu z Widzewem kontuzji doznał Maciej Dąbrowski, który nie wyszedł już na drugą połowę spotkania z łodzianami. – Pozostał w szatni z powodu urazu mięśnia uda. Nie jest to jakaś wielka kontuzja, nazwałbym to „zbiciem” – wyjaśnił Dariusz Wdowczyk. Od dłuższego czasy do pełnej dyspozycji próbuje wrócić też Hernani. – Już dochodzi do zdrowia. Dobrze się składa, że mamy teraz przerwę. Są dwa tygodnie na powrót do formy zawodników – stwierdził szkoleniowiec szczecinian.

***

EUROPA

Didier Drogba może po sezonie opuścić Stambuł. Według włoskich mediów zatrudnieniem Iworyjczyka jest ponoć poważnie zainteresowany Juventus Turyn. Kontrakt napastnika z Galatasaray kończy się po obecnych rozgrywkach dlatego mógłby on zasilić szeregi „Starej Damy” za darmo. ( TUTAJ czytaj o Polaku, którego chce Juventus).

***

O zmianie barw klubowych poważnie myśli również Demba Ba. Bohater ostatniego ćwierćfinałowego starcia Chelsea z PSG w Lidze Mistrzów, w którym to strzelił gola na wagę awansu „The Blues” do półfinału, rozważa transfer właśnie do paryskiej drużyny. Głównym powodem dla którego Senegalczyk chce opuścić Stamford Bridge jest brak zaufania ze strony Jose Mourinho, co przekłada się na nieliczne występy snajpera w londyńskiej ekipie. – Chcę grać pełne 90 minut w największej liczbie meczów i cieszyć się grą. Nie zdziałałem wiele w tym sezonie i nie sądzę, że moja sytuacja może się zmienić. Mogę wyobrażać sobie siebie w PSG – wyznał napastnik. (Była gwiazda PSG kończy karierę - CZYTAJ TUTAJ ).

***

Wczorajszego meczu na szczycie w Premier League pomiędzy Liverpoolem a Manchesterem City nie będzie wspominał zbyt dobrze Yaya Toure. Obywatele przegrali z „The Reds” 2:3 a filar ekipy z Etihad Stadium doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie spotkania. Przerwa w grze Iworyjczyka potrwa prawdopodobnie do końca sezonu. Tym samym pod dużym znakiem zapytania stanął występ pomocnika WKS na zbliżających się mistrzostwach świata w Brazylii.

***

Mimo pewnego wyjazdowego zwycięstwa Ateltico Madtryt nad Getafe 2:0, powody do zmartwień ma również Diego Costa. Snajper „Los Colchoneros” nabawił się w tym meczu groźnie wyglądającej kontuzji. Bezpośrednio po spotkaniu podawano wiele sprzecznych komunikatów na temat stanu zdrowia Costy. Podejrzewano nawet złamanie nogi i półroczną przerwę od futbolu. Ostatecznie uraz okazał się mniej poważny i bardzo prawdopodobne, że napastnika „Rojiblancos” zobaczymy już w meczu przeciwko Elche CF. ( TUTAJ czytaj o wielkim ojcu sukcesów Atletico).