Mundial LIVE. Zapłakany Neymar kończy przygodę z mundialem

mundial

Koniec mundialu zbliża się wielkimi krokami. Pozostało jeszcze pięć ekscytujących meczów i ten jeden, najważniejszy, który zdecyduje o tym kto uniesie puchar ponad głowę. To stanie się już za osiem dni, a tymczasem czas na kolejny mundialowy LIVE. Zapraszamy!

s.

ODŚWIEŻ

0:52
A my kończymy już relację na żywo, dziękując za wspólnie spędzony czas! Pracowali dziś dla Was Kuba Czyżycki i Adam Delimat!

0:50
Brazylia – Niemcy, Argentyna – Holandia – tak wyglądać będą więc półfinałowe pary!

00:47
KONIEC!!! DWA KARNE OBRONIONE PRZEZ TIMA KRULA DAJĄ HOLENDROM PRZEPUSTKĘ DO PÓŁFINAŁU!!!

0:40
Zaczynamy rzuty karne!

0:34
Czy ktoś przed mundialem wyobrażał sobie, że Kostaryka może awansować do półfinału? Że ma szanse na ćwierćfinał? Ktoś obstawiał, że w ogóle wyjdzie z grupy albo nawet że zdobędzie choćby punkt? Za chwilę seria jedenastek!

0:04

Zbigniew Boniek nie daje Kostaryce szans nawet na doczekanie do serii rzutów karnych.

23:58 Rozpoczynamy dogrywkę!

23:52 Co tu się działo w końcówce! Kostarykanie sobie tylko znanym sposobem zdołali obronić dostępu do własnej bramki i doprowadzić do dogrywki! Przed nami jeszcze co najmniej pół godziny ćwierćfinałowych emocji! 23:00 Zaczynamy drugą połowę!

22:45 Do przerwy Holandia bezbramkowo remisuje z Kostaryką. Będziemy świadkami sensacji w Salvador?

22:00 Rozpoczęli Kostarykanie!

21:58 Z głośników wybrzmiały już hymny, za chwilę rozpocznie się ostatnie ćwierćfinałowe spotkanie mistrzostw świata!

21:50 Zawodnicy pojawiają się już na boisku, do rozpoczęcia meczu zostało dziesięć minut!

21:37

„Naszym celem zawsze jest tytuł mistrza świata i niejednokrotnie udowodniliśmy, że reprezentację Holandii bardzo trudno pokonać. Nie jesteśmy wielką drużyną, ale nie jest łatwo z nami wygrać. Mam nadzieję, że udowodnimy to dzisiaj i nie zmieni się to aż do finału.”

Louis van Gaal

21:23 Mecz Holandia-Kostaryka poprowadzi pan Ravshan Irmatov z Uzbekistanu. Sędzia ten prowadził już na tym mundialu już trzy spotkania, w których pokazał osiem żółtych i jedną czerwoną kartkę.

21:10 Znamy już składy obu drużyn na dzisiejsze spotkanie!

Holandia: Cillessen – Kuyt, De Vrij, Vlaar, Martins Indi, Blind – Sneijder, Wijnaldum, Depay – Robben, Van Persie

Kostaryka: Navas – Diaz, Gonzalez, Acosta, Umaña, Gamboa – Borges, Tejeda, Bolanos, Ruiz – Campbell

20:50 A już za nieco ponad godzinę ostatni ćwierćfinał! Czy Kostaryka sprawi kolejną sensację i pokona rozpędzoną reprezentację Holandii?

20:32 Argentyńczycy to trzecia ekipa, która może świętować awans do półfinału. Kto zamknie stawkę i zmierzy się z „Albicelestes” w półfinale? Przekonamy się za kilka godzin!

20:19 Widzieliście dziś na boisku legendarnego Diego Maradonę? Dariusz Szpakowski widział…

20:03 Alejandro Sabella nie ma wsparcia w zespole? Na to wygląda.

19:53 Koniec meczu! Argentyna trzecim półfinalistą mistrzostw świata! Podopieczni Alejandro Sabelli pokonują Belgię w stosunku 1:0!

19:02 Druga połowa rozpoczęta, bez zmian w obu drużynach!

18:55 Jeszcze kilka godzin temu argentyńscy kibice nabijali się z kontuzji Neymara. Dziś boisko przedwcześnie opuścić musiał Angel Di Maria. Czy pomocnik Realu Madryt wykuruje się na ewentualny półfinał?

18:48 Szpakowski widział na boisku Maradonę, Miralesa i Alderwelda, my widzieliśmy całkiem niezłe widowisko. Po 45 minutach i kapitalnej bramce Gonzalo Higuaina Argentyna w pełni zasłużenie prowadzi z Belgią 1:0!

18:08 No i się zaczęło! Piłka pod nogi Higuaina, który uderzeniem z pierwszej piłki w ósmej minucie otwiera wynik meczu!

18:00 Zaczęli Belgowie! 17:55 Do pierwszego gwizdka arbitra pięć minut! Tak dzisiejsze spotkanie zapowiada „Het Laatste Nieuws”! Oni zatańczą Sambę ? A może Tango? 17:48 Największy plus meczu Brazylia – Kolumbia. Takich obrazków nigdy dość.

17:39
Z przyjacielem zawsze raźniej. Nie dziwi nas, że James Rodriguez z takim spokojem strzelił bramkę Julio Cesarowi z rzutu karnego.

źródło: Twitter

17:24
Na konferencji przedmeczowej Wesley Sneijder zaapelował do kolegów o koncentrację.

Kostaryka jest jednym z ośmiu najlepszych zespołów globu, takie są fakty, ale każdy mecz na tym poziomie daje dwóm drużynom szanse 50 na 50. Nie możemy zlekceważyć rywali, bo oni potrafili odesłać do domu Anglików i Włochów. Generalnie sądzę, że mamy lepszą drużyna, która gra więcej piłką i wie co z nią zrobić. Łatwo o półfinał mundialu jednak nie będzie.

17:08
Piękny gest kibiców Argentyny. Za to kochamy mundial!

17:02
Jak podaje Michał Zachodny, dziennikarz sport.pl i analityk InStat, średni efektywny czas gry na tegorocznym mundialu to przynajmniej 50 minut (w ciągu 90+doliczone).
W meczu Brazylia – Kolumbia było to tylko… 39 minut i 18 sekund w ciągu 96 minut  i 8 sekund. Tak niskiego wyniku nie było od lat.

16:49
Dotarły do nas zdjęcia z wczorajszego świętowania Brazylijczyków po awansie do półfinału mistrzostw świata. Wiemy jak cieszył się zdobywca drugiego gola dla gospodarzy – David Luiz

16:36
Mamy składy!

Argentyna: Romero; Zabaleta, Demichelis, Garay, Basanta; Biglia, Mascherano, Di Maria; Lavezzi, Messi, Higuain

Belgia: Courtois; Alderweireld, Van Buyten, Kompany, Vertonghen; Witsel, Fellaini, De Bruyne, Mirallas, Hazard; Origi

16:29
Szczęśliwy musi być niemiecki piłkarz. Nie tylko ze względu na awans do półfinału mistrzostw świata, ale przede wszystkim z premii za tenże awans. DFB musi zarezerwować dla zawodników… €2,3m, czyli po 100 tysięcy € na jednego zawodnika…
Z kolei za przegraną w finale Niemcy dostaną od niemieckiego związku piłki nożnej po €150tys. W przypadku wygranej będzie to już dwukrotność tej liczby.

16:18
Na lotniskach w Brazylii wzmożona kontrola. Wszystko przez najazd argentyńskich kibiców, którzy chcą wspierać Messiego i spółkę. W czasie meczu do stolicy „Kraju Kawy” ma przyjechać aż 100 tysięcy fanów w biało-błękitnych koszulkach. Lepszego dopingu argentyńscy piłkarze wymarzyć sobie nie mogli.

16:09
„De Telegraaf” znowu w formie.

16:02
Głos w sprawie Neymara zabrał także sam sprawca – Zuniga.

To był normalny ruch, nie chciałem go skrzywdzić. Kiedy jestem na boisku, chcę jak najlepiej reprezentować swój kraj, nie mam zamiaru wyrządzenia krzywdy żadnego z moich przeciwników. To był mecz, w którym obaj chcieliśmy wygrać.
Nie spodziewałem się, że moja interwencja spowoduje taką kontuzję. To bardzo smutne. Mam nadzieję, że z pomocą Boga szybko wróci do gry. Każdy wie, że to wielki talent i nadzieja Brazylii.