Wisła ponownie przegrywa przy Reymonta

W drugim piątkowym spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków przegrała na własnym stadionie 0:1 z Zawiszą Bydgoszcz. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gości debiutant w ekipie Ryszarda Tarasiewicza Jorge Kadu.

HDP-RGOL-640x120 Wisła Kraków – Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0)

0:1 - Kadu 67′

Wisła: Miśkiewicz – Burliga, Nalepa, Bunoza, Brożek Piotr – Dudka (70′ Chrapek), Stilić, Stjepanović, – Sarki (85′ Szewczyk), Guerrier (70′ Garguła), Brożek Paweł. Trener: Franciszek SMUDA.
Zawisza: Kaczmarek – Lewczuk, Nawotczyński, Micael, Wójcicki (67′ Alvarinho) – Hermes, Drygas, Ziajka, Masłowski, Geworgian (90′ Petasz) – Wojciechowski (57′ Kadu). Trener: Ryszard TARASIEWICZ.

Żółte kartki: Brożek Piotr, Szewczyk – Drygas, Geworgian.
Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).
Widzów: 7 410.

***

DELICJA. Przed meczem w Krakowie wiele mówiło się o swoistym pojedynku dwóch pomocników obu ekip. Chodzi oczywiście o rywalizację Semira Stilicia z Michałem Masłowskim. Dzisiaj mimo kilku ciekawych zagrań Bośniaka lepiej wypadł Polak. W pierwszej połowie popisał się dwoma efektownymi rajdami na połowie „Białej Gwiazdy” natomiast w drugiej zaliczył asystę przy golu Kadu. Wiele tytanicznej pracy w defensywie wykonał Kamil Drygas i jego także należy wyróżnić w przekroju całego spotkania.

ZAKALEC. Wiślacy oddali dzisiaj na bramkę Zawiszy aż 20 strzałów jednak tylko trzy w światło bramki. Mało tego, do 80. minuty piłkarze Smudy mimo dominacji na boisku precyzyjnie zdołali strzelić tylko raz i zdecydowanie muszą popracować nad uregulowaniem swoich celowników.

SMACZEK. W obu klubach wrze na linii kibice – władze klubu. W Bydgoszczy nie po drodze mają Radosław Osuch i sympatycy Zawiszy, natomiast przy Reymonta coraz bardziej rośnie konflikt pomiędzy prezesem zarządu „Białej Gwiazdy” – Jackiem Bednarzem a Stowarzyszeniem Kibiców Wisły Kraków. W dzisiejszym spotkaniu trybuny były mocno przerzedzone jednak eskalacja konfliktu nie popsuła atmosfery na stadionie.

NASZA WRÓŻBA. W następnej kolejce podopiecznych Franciszka Smudy czeka wyjazdowe starcie z bezbarwnym dzisiaj Zagłębiem Lubin. Wisła mimo dzisiejszej porażki będzie faworytem meczu z „Miedziowymi” i powinna walczyć o wywiezienie z Dolnego Ślaska trzech punktów. Piłkarze z Bydgoszczy zagrają ze Śląskiem Wrocław, który w tym sezonie prezentuje się w kratkę i jest nieobliczalny, dlatego piłkarze Tarasiewicza śmiało będą mogli pokusić się o zwycięstwo nad wrocławską drużyną.