Poranna kawa. Shinji Kagawa wraca do Borussii

poranna-kawa Adrian Mierzejewski wyleciał z boiska, Teodorczyk zadebiutował w nowym klubie, Lewandowski strzelił w Bundeslidze, a Shinji Kagawa wraca do Niemiec. Zapraszamy na poranną kawę!

rgol98765432

POLSKA

Dzisiaj kolejne spotkania w ramach 7 kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Lechia zmierzy się z Ruchem, Podbeskidzie z Legią, a Lech z Cracovią.

***

Czarne chmury zbierają się nad kielecką Koroną. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przegrali wczoraj na własnym stadionie z Jagiellonią 3:0 i pozostają czerwoną latarnią ligi z jednym punktem w siedmiu spotkaniach.

Nie wygraliśmy ostatnich trzech meczów, dlatego bardzo zależało nam dzisiaj na zwycięstwie. Wstawiliśmy do składu zawodników, którzy są może nie w stu procentach, ale w najlepszej dyspozycji fizycznej. To nie pierwszy mecz, w którym błędy indywidualne zadecydowały o ostatecznym wyniku. W drugiej połowie próbowaliśmy w ofensywie kreować sytuacje, kilka było, trochę zabrakło szczęścia, ale generalnie za mało było wygrywanych pojedynków w środkowej strefie, żeby zagrozić defensywie Jagiellonii. Sytuacja jest ciężka. Zmieniliśmy charakter pracy. Chłopcy na ile mogą, pracują na treningach. W pewnych momentach na pewno brakuje dynamiki, agresywności, szczególnie w akcjach ofensywnych. Były momenty, w których prowadziliśmy grę, ale trzeba to robić częściej i bardziej prowokować w ofensywie, by odciążyć linię defensywną.

***

EUROPA

Łukasz Teodorczyk zaliczył udany debiut w barwach Dynama Kijów.  Napastnik pojawił się na boisku w 85 minucie zastępując Younesa Belhandę i potrzebował jedynie minuty na zanotowanie asysty przy trafieniu Jarmołenki na 2:0.

***

Wczoraj wystartowała Seria A. Zwycięstwo odnotowali faworyci do zdobycia scudetto. Juventus wygrał na wyjeździe 1:0 Chievo, a Roma w hicie kolejki pokonała 2:0 Fiorentinę.

***

Wiele działo się wczoraj na angielskich boiskach.  Manchester City poniosło sensacyjną porażkę ze Stoke, Everton i Chelsea wzięły udział w strzelaninie na Goodison Park, która zakończyła się zwycięstwem gości 6:3, a Manchester United cały czas pozostaje bez zwycięstwa w lidze po bezbramkowym remisie z Burnley

***

Robert Lewandowski strzelił pierwszą ligową bramkę w barwach Bayernu Monachium, ale nie zapewniła ona zwycięstwa obrońcom tytułu, którzy zremisowali 1:1 na Veltins Arena.

***

Zostajemy na niemieckich boiskach. Shinji Kagawa wróci za około 8 milionów funtów na Signal Iduna Park. W ciągu dwóch lat Japończyk zagrał w Premier League w zaledwie 38 spotkaniach.

***

ŚWIAT

W trzeciej kolejce ligi saudyjskiej zespół Adriana Mierzejewskiego, Al Nasr zaliczył kolejne zwycięstwo – 1:0-, ale reprezentant Polski zakończył spotkanie już w 53 minucie za otrzymanie czerwonej kartki.