Mało jakości, ale za to spore emocje. Wpadka Wisły!

Wisła Kraków po emocjonującym meczu przegrywa z Ruchem Chorzów u siebie 0:1. Mecz obfitował w brutalne faule, jednak momentami widać było umiejętności poszczególnych zawodników. Nie obyło się bez spięć, spornych sytuacji. Białej Gwieździe zabrakło szczęścia, kiedy piłkę z linii bramkowej wybijał Stawarczyk. Kiedy wybiła 90′ minuta, piłka wpadła do bramki Ruchu, ale sędzia Raczkowski słusznie odgwizdał spalonego. Co by nie mówić, byliśmy świadkami sporych emocji, które rzadko można spotkać na polskich boiskach.

HDP-RGOL-640x120

Wisła Kraków – Ruch Chorzów 0:1 (0:0)

0:1 - Kuświk 52′

Wisła: Miśkiewicz – Piotr Brożek, Nalepa, Bunoza, Dudka – Stjepanović (55′ Sarki), Chrapek, Stilić, Guerrier (81′ Szewczyk), Garguła, Paweł Brożek. Trener Franciszek SMUDA.

Ruch: Buchalik – Stawarczyk, Szyndrowski, Dziwniel, Kowalski – Zieńczuk (90′ Smektała), Malinowski, Starzyński, Surma – Jankowski, Kuświk. Trener Jan KOCIAN.

Żółte kartki: Dudka, Piotr Brożek, Stawarczyk, Malinowski, Bunoza
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: brak danych

***

DELICJA. Akcja, po której goście zdobyli bramkę. Piłka w pole karne do Dziwniela, ten posyła głową „miękką” piłkę do Kuświka, a ten również głową strzela obok bezradnego Miśkiewicza. W ten sposób Grzegorz Kuświk strzelił swoją 10. bramkę w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy.

ZAKALEC. Gdyby dostawano punkty za tzw. wrażenia artystyczne, piłkarze Wisły i Ruchu nie znaleźliby uznania. W pierwszej połowie byliśmy świadkami klasycznej rąbanki, gdzie przeważała duża ilość brutalnych fauli. Dzisiejsze boisko nie było odpowiednie dla piłkarskich mięczaków. W drugiej połowie było trochę lepiej. Zrobiło się więcej miejsca, a piłkarze mogli wymienić więcej podań.

SMACZEK. Mecz numer 200 Pawła Brożka w Ekstraklasie. W jego karierze wiele wzlotów i upadków, ale w Polsce jest gwiazdą. Pawłowi życzymy, aby za jakiś czas dostał koszulkę z numerem 300 na plecach.

NASZA WRÓŻBA. Jan Kocian jest na dobrej drodze, żeby na koniec sezonu dostać statuetkę dla najlepszego trenera sezonu w T-Mobile Ekstraklasie. Słowacki cudotwórca jest też bliski wprowadzenia Ruchu do Europy, choć jeszcze na początku sezonu chorzowian uważano za głównego kandydata do spadku. Ruch przystąpi do rundy play-off jako v-ce lider. Wisła Kraków na ławce nie ma zawodników, którzy mogą utrzymać grę na dobrym, stabilnym poziomie. Widać było dzisiaj brak Arkadiusza Głowackiego, a mecz z Legią opuści Piotr Brożek. Franz Smuda ma spory problem.