Śląsk pokonuje Lechię w strugach deszczu

Pod baczną obserwacją selekcjonera reprezentacji Polski – Adama Nawałki, Śląsk Wrocław pokonuje Lechię Gdańsk w meczu przyjaźni. Na PGE Arenie oglądaliśmy naprawdę niezły mecz, choć pierwsza połowa dość niemrawa. Najlepszy na boisku zdecydowanie Rafał Grodzicki – bramka i asysta.  Niestety, do poziomu międzynarodowego sporo brakowało, więc trudno sądzić, aby ktoś zdobył uznanie w oczach nowego selekcjonera

***

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:2
1:0 – Grzelczak 54′
1:1 – Kokoszka 63′
1:2 – Grodzicki 82′

Lechia : Bąk – Oualembo, Madera, Janicki, Pazio – Deleu, Dawidowicz (54′ Tuszyński), Pietrowski, Matsui, Frankowski (69′ Buzała – Grzelczak (79′ Zyska).  Trener Michał PROBIERZ.

Śląsk: Kelemen – Pawelec (61′ Plaku), Kokoszka, Grodzicki, Dudu – Stevanović, Kaźmierczak – Hołota, Cetnarski (90′ Socha), Patejuk – Paixao. Trener Stanislav LEVY.

Żółte kartki: brak.
Sędzia: Tomasz Radkiewicz (Łódź).
Widzów: 12 365.

***

DELICJA. Bramka na 1:1. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadła na głowę Rafała Grodzickiego, ten zgrał ją na dłuższy słupek, a tam był już Adam Kokoszka, który z najbliższej odległości wbił futbolówkę do bramki.

ZAKALEC . Zachowanie kibiców podczas minuty ciszy przed meczem. Z trybun PGE Areny słuchać było gromkie „precz z komuną”.

SMACZEK . Obecność na trybunach Adama Nawałki. Miejmy nadzieję, że poszukiwania kadrowiczów okażą się owocne.

NASZA WRÓŻBA . Lechia ma naprawdę spory kłopot. Ostatnio mówi się nawet o zwolnieniu Michała Probierza. Z taką formą, po 30 kolejkach gdańszczan może zabraknąć w grupie mistrzowskiej. Śląsk odnotowuje drugą wygraną z rzędu. Mistrz Polski sezonu 2011/2012 włącza się do walki o pierwszą ósemkę, czyli plan minimum na ten sezon. Szkoda tylko, że Paixao może odejść już zimą. Dużo na to wskazuje.