Poranna kawa. Wpadka Realu, Ruch rządzi!

coffeandnews111 Rządy chorzowskiego Ruchu na Górnym Śląsku, trzecioligowa wpadka Realu Madryt, antyfutbol w Łodzi i zamazanie plamy w Szczecinie. Borussia przegrywa i traci dwóch zawodników, a Bayern gromi każdego, kto stanie na jego drodze. Zapraszamy na niedzielną, poranną kawę!

***

POLSKA

- Jestem przeszczęśliwy. Cieszę się, że wygraliśmy tak trudny mecz. Gdy Filip Starzyński wyrównał, to pomyślałem, że tak to się już skończy. Potem jednak uderzył Piotr Stawarczyk i to był dla mnie najpiękniejszy moment od chwili, gdy jestem w Ruchu – cieszył się po wczorajszych zwycięskich 2:1 derbach Śląska Jan Kocian, trener Ruchu.

***

Z kolei Pogoń Szczecin, po całkiem przyzwoitym meczu zremisowała z Jagiellonią 1:1. Gola dla białostoczan po długiej przerwie zdobył Ugo Ukach. – Półtora roku czekałem na tego gola, ale bardzo cieszę się z niego, bo przyczyniłem się w ten sposób do wywalczenia punktu na bardzo trudnym terenie, jakim niewątpliwie jest Szczecin – mówił po spotkaniu sam zainteresowany.

***

Coraz niżej w ligowej tabeli, ale też hierarchii spada ostatnio wrocławski Śląsk. Wczoraj tylko zremisował z ligowym outsiderem, łódzkim Widzewem. Po spotkaniu Marian Kelemen próbował się tłumaczyć, ale… Sami przeczytajcie i oceńcie: – Walczyliśmy przez całe 90 minut i stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji. Mieliśmy zdecydowanie więcej szans stwierdził bramkarz wrocławian.

***

Taki komunikat znaleźliśmy na oficjalnej stronie gdańskiej Lechii: „W dniu meczu z Legią Warszawa kibice, którzy przybędą na PGE Arenę mogą liczyć na szereg atrakcji zorganizowanych przez Klub specjalnie z okazji tego wydarzenia. Na trybunie rodzinnej dzieci wraz z rodzicami mogą liczyć na niespodzianki przygotowane przez Klub oraz jego partnerów. W przerwie meczu zostaną również zorganizowane konkursy dla wszystkich kibiców, w których do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody!” Marketingowcy z Pomorza robią co się da, żeby zachęcić fanów do przychodzenia na mecze, ale… frekwencja spada na łeb, na szyję.

***

EUROPA

Piłkarze Realu Madryt zaledwie zremisowali na wyjeździe z trzecioligowym zespołem CD Olimpic Xativa 0:0 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Hiszpanii. Rewanż 18 grudnia.

***

Borussia Dortmund przegrała 0:1 z Bayerem Leverkusen i jej strata do liderującego w tabeli Bayernu Monachium wynosi już 10 punktów. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w barwach swojego zespołu, a Jakub Błaszczykowski został zmieniony w drugiej połowie meczu. Obaj Polacy byli jednymi z najsłabszych zawodników w swoim zespole i zebrali niskie noty za to spotkanie.

***

Manchester United przegrał w sobotę na własnym stadionie z Newcastle United 0:1 (0:0) w meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Jedyną bramkę w 61. minucie zdobył Yohan Cabaye. Obrońcy mistrzowskiego tytułu zajmują dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Dla  „Czerwonych Diabłów” jest to prawdziwa katastrofa. Więcej o fatalnej passie Davida Moyesa możecie przeczytać TUTAJ . Nad tym tematem szerzej rozwodzi się Tomek Gadaj.