Poranna kawa. Obraniak chce wrócić

coffeandnews111

Poniedziałkowa, poranna kawa już podana. Zapraszamy!

POLSKA
- Chcę znowu trenować i grać w reprezentacji Polski – powiedział oficjalnemu serwisowi PZPN Ludovic Obraniak. – W niedzielę, po meczu ligowym z Lille, spotkałem się z selekcjonerem reprezentacji Polski, Adamem Nawałką. Spokojnie porozmawialiśmy, wyjaśniliśmy sobie wiele spraw z przeszłości i z ochotą podjąłem decyzję o ponownej walce o miejsce w drużynie narodowej. To dla mnie honor i wielki zaszczyt – oznajmił zawodnik Bordeaux.

dolaczdonas_baner

Jak spotkanie z Obraniakiem skomentował Adam Nawałka? – Cieszę się, ze Ludo chce być z nami – mówi selekcjoner. – Jeśli będzie w dobrej dyspozycji sportowej, chętnie powołam go do kadry narodowej. Widziałem Ludo w ciągu ostatnich czterech dni w dwóch meczach ligowych. Pokazał atuty, jakich wymagam od kadrowiczów.

* * *

Franciszek Smuda chciałby ściągnąć do Wisły piłkarzy, z którymi odnosił sukcesy w Lechu Poznań. Trener „Białej Gwiazdy” chętnie widziałby w swojej drużynie Manuela Arboledę oraz Rafała Murawskiego.

* * *

W Poznaniu po raz dziesiąty zorganizowano prestiżowy turniej dla dwunastolatków – Lech Cup. Zwyciężyła Hertha Berlin. Świetnie spisali się młodzi zawodnicy Lecha Poznań, którzy zajęli trzecie miejsce. Poznaniacy łatwo poradzili sobie m.in. z rówieśnikami z Manchesteru United, pokonując ich aż 6:1. Oprócz „Czerwonych Diabłów”, w tegorocznym Lech Cup udział wzięły tak uznane kluby, jak m.in. Chelsea Londyn, Borussia Dortmund, Olympique Marsylia czy Galatasaray Stambuł.

* * *

Na testach w Lechii pojawił się 27-letni napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej, Lamine Diarrassouba, który w tym sezonie występował w słowackiej FK Senica. W rundzie jesiennej zagrał w dwóch spotkaniach kwalifikacji Ligi Europy i w 9 spotkaniach ligowych. Zdobył w nich jedną bramkę i miał dwie asysty. Senica zakończyła rundę jesienną rozgrywek na 4. pozycji w tabeli.

* * *

EUROPA
Rozlosowano ćwierćfinałowe pary Pucharu Niemiec. Borussia Dortmund zagra z Eintrachtem Frankfurt, natomiast broniący trofeum Bayern Monachium trafił na Hamburger SV.

* * *

W 27. minucie meczu Bordeaux-Lille, za sprawą Landry’ego N’Guemo, przerwana została świetna passa bramkarza gości, Vincenta Enyeamy. Nigeryjczyk wytrzymał bez straty gola 1061 minut, a do pobicia rekordu Ligue 1 zabrakło mu 115 minut.

* * *

ŚWIAT
Trzech kibiców zostało ciężko rannych podczas starcia na trybunach w czasie meczu Vasco da Gama-Atletico Paranaense w finale Mistrzostw Brazylii. Spotkane zostało przerwane w 17. minucie i wznowione dopiero po godzinie. Kibice czuli się naprawdę bezkarni. Zresztą, zobaczcie sami:

* * *

A na koniec jeszcze stricte piłkarska informacja z kraju, w którym za pół roku rozpocznie się mundial. Piłkarze Fluminense Rio de Janeiro, czyli mistrza Brazylii z poprzedniego sezonu, spadli do drugiej ligi. Mistrzostwo kraju już wcześniej zapewnili sobie zawodnicy Cruzeiro Belo Horizonte.