Poranna kawa. Lech idzie na majstra, HSV zwalnia trenera

Lech Poznań mierzy w mistrzostwo Polski i fazę grupową Ligi Mistrzów, trener HSV wreszcie zwolniony, Edinson Cavanii jeszcze przed mundialem ma przejść do Chelsea. Zapraszamy na poranną kawę!

HDP-RGOL-640x120

POLSKA

Prezes Lecha Poznań Karol Klimczak zapowiedział ostrą walkę o tytuł mistrza Polski. – W każdym meczu musimy walczyć i gryźć trawę. Piłkarze to wiedzą, wszyscy w klubie czują to samo: trzeba wyjść i udowodnić, że jest się lepszym. To wymaga ostrej jazdy – mówi szef poznańskiej drużyny. Głos zabrał również stoper „Kolejorza”, Hubert Wołąkiewicz. Zdaniem obrońcy, Lech ma obecnie najsilniejszy skład w lidze.

***

Wiceprezes Ekstraklasy S.A Marcin Animucki ma nadzieje, że stadion Legii nie zostanie zamknięty. Obiektowi przy Łazienkowskiej 3 grozi zamknięcie z powodu złamania przepisów przez kibiców Legii, którzy odpalili na trybunach race i świece dymne. Sam Animucki jest zwolennikiem stosowania kar indywidualnych, gdyż jak twierdzi, zamykanie stadionów „krzywdzi miliony sympatyków polskiej piłki”.

***

Dalibor Stevanović nie zagra w dzisiejszym meczu Ślaska Wrocław z Lechem Poznań. Pomocnik wrocławskiej drużyny wznowił treningi po przerwie spowodowanej urazem mięśnia dwugłowego uda. Uczestniczył już we wczorajszym treningu Śląska, jednak do Poznania nie pojedzie. Musi pauzować za kartki.

GRAŁA EKSTRAKLASA: Zawisza wygrywa w bitwie o „ósemkę”

GRAŁA EKSTRAKLASA: Niesamowita końcówka w Gdańsku

EUROPA

Jak informuje „Sunday Mirror”, Jose Mourinho chce przed mundialem „zaklepać” dwa transfery. Pierwszym celem Portugalczyka jest ściągnięcie na Stamford Bridge Edinsona Cavaniego. Chelsea gotowa jest zapłacić za Urugwajczyka ponad 5o milionów funtów. Drugi na liście jest Luke Shaw z Southhampton.

***

Xherdan Shaqiri nie wystąpi w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem. Szwajcar doznał kontuzji uda w meczu z Freiburgiem, w którym strzelił dwie bramki. To druga poważna strata Pepa Guardioli. Wcześniej krwiak na pośladku i interwencja chirurgiczna wykluczyła Francka Riberiego.

***

Słabe wyniki i widmo spadku z Bundesligi zmusiły władze HSV Hamburg do zwolnienia Berta van Marwijka. HSV przegrał wczoraj z Eintrachtem Brunszwik 2:4 i zajmuje 17. miejsce w tabeli. Drużyna z Hamburga bliska jest pierwszego w historii spadku z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech. Następcą Holendra ma być Mirko Slomka. (TUTAJ piszemy o pozostałych emocjach związanych z wczorajszym dniem w Bundeslidze)

***

Wczorajszy mecz pomiędzy Villareal a Celtą Vigo został przerwany. W 83. minucie  spotkania kibice wrzucili na boisko race, co zmusiła arbitra do zakończenia spotkania. Gęsty dym uniemożliwiał piłkarzom i kibicom oddychanie. Nie wiadomo czy mecz zostanie dokończony. (TUTAJ przeczytasz o wczorajszym pogromie w wykonaniu Barcelony)