Gdy jest mecz wszystko idzie precz! [LIVE]

Jak to mówią – gdy jest mecz, wszystko idzie precz! Nasze żony muszą pogderać, że nie będą mogły dziś obejrzeć nowego odcinka „Na dobre i na złe”, dziewczyny strzelą za to focha pt. „znowu będziesz oglądać tych patałachów?”.

Tak.

Nasi ludzie zjeżdżają się właśnie do Warszawy z różnych stron Polski, będziemy informować o wszystkim z różnych części stadionu i nie tylko. Co do samego meczu – nie zamierzamy męczyć Was relacją minuta po minucie. Raczej skupimy się na wszystkim, czego nie będziecie mogli zobaczyć w odbiornikach.

KLIKNIJ, ŻEBY ODŚWIEŻYĆ

* * *

23:00

Dziękujemy za wspólnie spędzony dzień. Nie przypuszczaliśmy, że skończy się tak przygnębiająco. TUTAJ krótkie podsumowanie meczu, a jutro dużo więcej komentarzy…

22:48

Ukraina będzie dziś bawić się tak:

22:43

Nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało! Z San Marino sobie odbijecie, będą wykończeni psychicznie po dzisiejszym 0:8 z Anglią!

Za drugą połowę całej drużynie PZPN powinien ufundować karnety na Koronę Kielce.

22:27

Nawet Szpakowski poszedłby już do domu.

22:24

Mamy wrażenie, że chce się jeszcze tylko Koseckiemu. Reszta podchodzi do meczu na zasadzie: przyjechać, odbębnić, wrócić.

22:16

Ależ agresja w grze biało-czerwonych! Pytanie, czy wytrzymają w takim tempie do ostatniej minuty!

22:01

Plebiscyt TVP na najlepszego piłkarza TEGO meczu jest mocno niesmaczny.

21:58

Trybuna prasowa właśnie zwolniła Fornalika.

21:54

Trafny komentarz naszego czytelnika:

„Majewski biega jak Forrest Gump, tylko, że tamtemu szyny z nóg odpadły i zap***dalał jak dziki, a ten nic.”

21:43

Zupełnie nie wiemy jak traktować ten mecz. Z jednej strony sprawdziły się przewidywania – Ukraina jest słabiutka. Z drugiej… wystarczy spojrzeć na wynik.

Mamy tylko nadzieję, że po przerwie nie obejrzymy już tego parodysty – Majewskiego. Stałe fragmenty gry to BARDZO DOBRY argument przemawiający za Obraniakiem. Poza tym… w grze „Maja” i tak spieprzył wszystko, co było do spieprzenia. Obraniakowi chociaż czasem zdarzało się dobre zagranie.

21:30

1:3, Zozulja. Nam się wydawało, że obronę stworzono po to, żeby kryła przeciwników.

21:23

Czy tylko nam brakuje Obraniaka?

21:16

Wasilewski bije się z Majewskim o miano najsłabszego ogniwa naszej reprezentacji. Ktoś jeszcze uważa, że argument o stałych fragmentach gry w kontekście Obraniaka nie jest przekonujący?

21:03

No ładnie, szykuje nam się hokejowy wynik. Akcja dwójki z Dortmundu, Piszczek zdobywa swoją pierwszą bramkę w barwach reprezentacji.

20:56

Ciekawe, czy po meczu padnie sakramentalne „szybko strzelona bramka ustawiła mecz”?

20:52

0:2, Husiew. Ci w białych koszulkach i czerwonych spodenkach to aby na pewno zawodowi piłkarze?

20:47

Mamy 0:1, Jarmołenko. Zauważcie z jaką agresją był atakowany przez Sebastiana Boenischa! Swoją drogą – nasz lewy obrońca sprokurował całą sytuację swoim złym wybiciem.

20:37

Zadzwoniliśmy do Jana Tomaszewskiego, żeby zapytać o typ przed dzisiejszym spotkaniem. – Jeśli do 60. minuty nie stracimy gola, to wygramy 2:1 – mówi. Zakłada, że Ukraina rozpocznie mecz od szaleńczych ataków i za wszelką cenę będzie chciała zdobyć bramkę. – Jeśli przetrwamy napór i w między czasie uda nam się coś strzelić, to wygramy.

20:30

Jakby ktoś jeszcze nie czytał – dla przypomnienia nasze przedmeczowe wywiady. Lepsze to niż nerwowe obgryzanie pazurów przez 15 minut.

Kamil Grosicki: Nie gramy przecież z Hiszpanią TUTAJ

Piotr Świerczewski: W Rosji mają wojnę i nie mogą jeździć na mecze… TUTAJ

Ołeksij Szlakotin: Ukraina gra o życie TUTAJ

Jacek Bąk: Obraniaka trzeba postawić do pionu TUTAJ

20:20

Przed meczem wszyscy jakoś dziwnie spokojni…

20:05

Ostatnie wielkie zwycięstwo Ukraińców (nie licząc braci Kliczków), jakie pamiętamy, to Rusłana na Eurowizji. Oby dzisiaj nasi sąsiedzi byli trochę mniej dzicy i energiczni.

20:00

Dla wszystkich stawiających last minute – z naszej porównywarki kursów wynika, że – ze znanych buków – najlepszą ofertę na dzisiejszy mecz ma Bet365 (2,2 – 3,3 – 3,75).

Kurs na to, że Lewandowski się przełamie – 2,37.

19:45

Przed pierwszym gwizdkiem minutą ciszy uczczona zostanie pamięć Władysława Stachurskiego, byłego piłkarza i selekcjonera reprezentacji Polski oraz kibiców Lechii Gdańsk, którzy ponieśli śmierć w wypadku samochodowym wracając z meczu swojej drużyny z Piastem Gliwice.

19:35

Znamy też wyjściowy skład Ukrainy: Pjatow – Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Szewczuk – Rotań, Stepanenko, Husiew – Jarmołenko, Harmasz – Zozulja

19:15

Nie wiemy jak Wam, ale nam nie podoba się wybór Majewskiego. Najpierw WF konsekwentnie upierał się przy Obraniaku, stawiał na niego zawsze. Dopiero media musiały zacząć się rozpisywać: Ile jeszcze będziemy go znosić w składzie?! Na co komu ten Francuz?!

Wtedy WF zmienił decyzję. Dziwne to.

No bo, czy Obraniak gra gorzej niż wcześniej? Nie. Czy pojawiła się jakaś nowa alternatywa? Nie żartujmy. Już wcześniej był Mierzejewski, który strzelał i asystował w Turcji. Majewski – mocno naciągana opcja. Coś nam się wydaje, że zagra kichę.

18:47

TVP przedstawiła skład reprezentacji Polski na dzisiejszy mecz:

18:40

Wiecie, że Polacy już raz grali z Ukraińcami na warszawskim Stadionie Narodowym? Goście wygrali 3:1, a honorowego gola dla biało-czerwonych zdobył… Mariusz Czerkawski. I nie, nie grano w hokeja na lodzie.

18:30

Patrzymy na wyniki innych spotkań, a tam Tonev załadował właśnie hat-tricka Malcie. Wypada tylko żałować, że Bułgar nie jest tak skuteczny na naszych boiskach.

18:20

A w Polsacie Sport wygląda to tak:

18:05

W Polskim Radiu ekspertem będzie za to… Radosław Mroczkowski. Wydawało nam się, że komentator musi mówić ciekawie, a trener Widzewa ostatni raz coś interesującego powiedział nigdy nie powiedział niczego interesującego. Jest zupełnie taki jak gra jego drużyny. Nijaki.

Zimoch i Mroczkowski. Lepiej się tego nie dało ustawić. Wyobrażacie sobie te dialogi?

- Tor lotu piłki przeszył przestrzeń niczym meteoryt, gorący kamień, którego nie powstrzymałyby nawet nowoczesne systemy NASA!!!
- Tak, bardzo dobre uderzenie.

17:45

Żona Rusłana Rotania, Maria, mogłaby nieźle dogadać się z narzeczoną Roberta Lewandowskiego. A to dlatego, że jest byłą mistrzynią świata i Europy w karate. – Nauczyła mnie niektórych ruchów – przyznaje ze śmiechem kapitan Dnipro. Jego ojciec jest byłym zawodnikiem Worskła Połtawa. Teraz Rotań senior jest trenerem jednego z amatorskich zespołów w Połtawie, Nove Zhyttia (Nowe Życie). Bracia Rusłana: Petro i Oleksiy, grają właśnie dla tej drużyny, tak samo jak Ołeksandr Mełaszczenko, były napastnik reprezentacji Ukrainy.

17:20

Chyba jednak musimy wyobrazić sobie Dariusza Szpakowskiego wymawiającego nazwiska Chaczeridi czy Chudżamow. Więcej – usłyszymy to już za kilka godzin… Nasz informator mówił nam parę dni temu, że bankowo mecz będzie komentował Laskowski. Na stronie TVP jest jednak info, że… usłyszymy duet Szpakowski – Juskowiak.

Może to i lepiej? Nikt jak „Szpaku” nie poda do Majewskiego!

17:00

Dobra informacja – dziś za mikrofonem usiądzie Jacek Laskowski! Wyobrażacie sobie „Szpaka” wymawiającego takie nazwiska jak Chaczeridi czy Chudżamow?

16:30

Naszą relację będziemy przeplatać wrzutkami z cyklu „Poznajmy lepiej naszych rywali”. Zaczynamy od aktualnej Miss Ukrainy. Oto ona, Karina Zhyronkina:

Ach, ten wymuszony uśmiech… Nam już bardziej podoba się łączniczka między Polską a Ukrainą (urodzona tam, mieszkająca tu), niejaka Marina Łuczenko:

15:55

Właśnie widzieliśmy bardzo wesołą grupkę Ukraińców przechadzających się Krakowskim Przedmieściem. Parafrazując przysłowie – ten się śmieje, kto się śmieje po meczu!

15:45

Jeśli wierzyć serwisowi Football.ua, to Ukraińcy wyjdą na dzisiejsze spotkanie w takim oto zestawieniu:

Pjatow – Fedecki, Chaczeridi, Kuczer, Szewczuk – Tymoszczuk, Rotań, Harmasz – Jarmołenko, Moroziuk – Dević

Dzisiejszy „Przegląd Sportowy” widzi to „trochę” inaczej:

Pjatow – Mandziuk, Chaczeridi, Rakicki, Szewczuk – Husiew, Tymoszczuk, Moroziuk – Jarmołenko, Zozulja – Sełeziow

Pięciu (!) zupełnie innych zawodników w składzie. Za kilka godzin przekonamy się, kto miał rację…

15:15

Niektórzy zarzucają Bońkowi hipokryzję. Dziś jest pierwszym przeciwnikiem piłkarzy niemówiących po polsku w reprezentacji, a kiedyś lobbował za warunkową naturalizacją Olisadebe u samego prezydenta! Bzdura, bo „Emsi” całkiem nieźle mówił po polsku. Przypomniała nam się anegdotka, jaką kiedyś opowiedział nam Maciej Szczęsny. Polonia Warszawa, piłkarze jedzą obiad, do stołu dosiada się klubowy kierowca. Myślał, że Olisadebe po polsku nic a nic, więc zaczął komentować jego karnację, jeździł równo po wszystkich czarnoskórych. Na sali konsternacja, każdy dusi w sobie ogromny śmiech. Napastnik tylko wstał i grzecznie spytał, czy kierowca wyjdzie po dobroci, czy ma mu w tym pomóc.

15:00

Internetowy humor bywa brutalny…

14:30

Na oficjalnym twitterowym koncie PZPN można już zobaczyć piłki, którymi zagrają dziś w Warszawie. Wszystko fajnie, ale te kolory… Wiadomo, że słyniemy z gościnności, ale nie przesadzajmy.