Frankowski zagrał jak…Frankowski

Zagłębie Lubin przegrywa z Lechią Gdańsk 1:3. O ile w pierwszej połowie można było mówić o emocjach jak na grzybobraniu, o tyle druga część spotkania przyniosła ekscytującą końcówkę, szereg sytuacji podbramkowych i wreszcie kolejne bramki.

* * *

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 1:3

0:1 – Przemysław Frankowski 19′
0:2 – Piotr Grzelczak 72′
1:2 – David Abwo 79′
1:3 – Paweł Buzała 90+’

Zagłębie : Ptak – Vidanov, Banaś, Guldan, Cotra (46′ Abwo) , Jeż, Bilek, Piątek, Piech (72′ Kwiek), Błąd (70′ Rakels) , Papadopulos. Trener Orest LENCZYK.
Lechia : Bąk, Oualembo, Madera, Janicki, Pazio, Pietrowski, Dawidowicz, Deleu, Frankowski (76′ Buzała), Matsui (83′ Machaj), Tuszyński (58′ Grzelczak). Trener Michał PROBIERZ.

Żółte kartki: Banaś – Pazio, Machaj.
Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec).

* * *

DELICJA. Postawa Przemysława Frankowskiego. Osiemnastolatek nie tylko zdobył gola, ale także zaliczył asystę przy bramce Piotra Grzelczaka i harował w defensywie – na początku drugiej połowy uratował drużynę przed stratą bramki. Chłopak pokazał w tym meczu zęby i zagrał jak lider. Albo jak trochę starszy i popularniejszy Tomasz Frankowski. Zabłyszczeli także zmiennicy: Buzała i Grzelczak, którzy zapisali po bramce na swoje konto.

ZAKALEC. 67 procent posiadania piłki przez gospodarzy… i co z tego? Lubinianie postanowili zabawić się w Barcelonę, to jednak nie ten poziom i nie ten materiał, Lechia wykorzystała fakt bezproduktywności drugiej linii Zagłębia zgrabnymi kontratakami. Osiem porażek na 14 spotkań w tym sezonie – nie na to się liczy na DIALOG Arenie. Mówiło się o pierwszej ósemce, ale z dwunastoma punktami na koncie z takim składem można mówić jedynie o posmaku goryczy i rozczarowaniu.

SMACZEK. Mimo kiepskiej gry w ogóle, w ostatnich minutach meczu Zagłębie zaczęło grać w piłkę – nie tak, jak w pierwszej połowie, kiedy nawet nie potrafiło udokumentować różnicy w posiadaniu piłki. Wreszcie próbowano eksperymentalnych zagrań, wrzutek – wigoru drużynie dodało wejście Denissa Rakelsa i gdyby Łotysz wykorzystał którąś z sytuacji w końcówce, Lechia przedłużyłaby serię meczów bez zwycięstwa do dziewięciu.

NASZA WRÓŻBA . Zwycięstwo powinno tchnąć wiatr w żagle podopiecznych Michała Probierza. Może i rywal nie grał porywająco, może i wiadomo, że Zagłębie zbiera w tym sezonie cięgi niemal od każdego, ale po głębokim kryzysie lechistów, taki wynik, to jak łyk wody po wielodniowej tułaczce na pustyni. Po starciu drużyn będących w dołku, jedna z nich nieśmiało zaczyna spoglądać w górę. Druga jeszcze nie może się zebrać, by z niego wyjść.